Wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko i podróże krajowe

Jeszcze kilka lat temu nikt by nie był nawet w stanie pomyśleć o tym, by wybrać się w podróż z jednego miasta w Polsce do drugiego samolotem. Do tej pory bowiem samolot kojarzył się nam z luksusem, na który stać było niewielu.

Dziś okazuje się, że podróżowanie samolotem może być tańsze niż podróż koleją, o czym można się naocznie przekonać, porównując na przykład ceny biletów na trasie Warszawa Gdańsk. Podczas gdy cena biletu na pociąg w przypadku biletu normalnego wynosi około 120 złotych, o tyle lot samolotem to tylko 90 złotych i o ponad połowę skrócony czas podróży, nie wspominając już o komforcie.

Takie możliwości dają tanie linie lotnicze, które oferują wiele promocyjnych cen na połączenia krajowe. Okazuje się przy tym, że najczęściej wybierane połączenia to te na wspomnianej już trasie Warszawa-Gdańsk, ale też takie, które realizowane są do Katowic, Krakowa czy Wrocławia.

Jeśli chodzi o loty na trasie Gdańsk-Katowice, a więc pomiędzy miastami znajdującymi się na dwóch krańcach Polski, połączenia krajowe realizowane są w każdy dzień tygodnia, oprócz niedzieli. Od poniedziałku do soboty realizowane są połączenia z Krakowem. Codziennie latają też samoloty do Łodzi, Poznania i Warszawy, a w dni robocze do Rzeszowa.

Szczególnie bogata siatka połączeń krajowych realizowana jest na trasie Warszawa-Gdańsk. Z połączeń tych każdego dnia korzystają tysiące pasażerów. Między innymi ze względu na fakt, że lotnisko w Gdańsku realizuje tak wiele połączeń krajowych, pojawiła się konieczność rozbudowania portu, który obecnie stał się czwartym z kolei, biorąc pod uwagę wielkość, portem lotniczym w Polsce.

Oprócz połączeń krajowych realizuje on wiele połączeń zagranicznych, zwłaszcza do Wielkiej Brytanii. Trasa ta jest niezwykle popularna, przede wszystkim ze względu na fakt, że spora część Polaków wyemigrowała tam w poszukiwaniu pracy.

Gdańsk realizuje też większość połączeń do krajów skandynawskich, przede wszystkim ze względu na ich bliskie położenie. W ten sposób lot samolotem staje się ciekawą alternatywą dla podróży promem. W przypadku Szwecji wielu turystów z Polski, spędzających wakacje nad morzem wybierało właśnie rejs promem jako jedną z atrakcji wyjazdu.

Z racji dużego natężenia pasażerów na Gdańskim lotnisku pojawiła się konieczność lepszego zadbania o pasażerów, zwłaszcza tych, którzy przybywają do Gdańska. Poruszanie się po mieście bywa czasem trudne nawet dla polskich turystów. Połapać się bowiem w objazdach, skrótach i prowadzonych właśnie remontach jest niezwykle trudno.

Pasażerowie przylatujący do Gdańska otrzymują w tym względzie wszechstronną pomoc. Po pierwsze, na każdym lotnisku czeka na nich informacja turystyczna. Pracownicy informacji dbają o to, by możliwie jak najdokładniej wytłumaczyć wszelkie zawiłości związane między innymi z poruszaniem się po mieście i docieraniem w określone miejsca.

Informacja turystyczna może okazać się także źródłem informacji na temat tego, jak dotrzeć w konkretne miejsce komunikacją miejską lub, gdzie wypożyczyć samochód. W tym ostatnim przypadku, często może być tak, że najlepszym proponowanym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wypożyczalni samochodów Gdańsk lotnisko.

Wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko to stosunkowo nowa usługa, proponowana pasażerom Gdańskiego portu lotniczego. Podobne udogodnienia wprowadzają też inne porty, które starają się zrobić wszystko, by klienci byli zadowoleni. Na terenie Trójmiasta działa kilka takich wypożyczalni samochodów Gdańsk lotnisko. Stają się bardzo popularne.